Pasport zeleně v GisOnline, to je přehledná evidence stromů, keřů, zelených ploch a všeho, co se stavem, údržbou a správou obecní zeleně souvisí. Vše je přehledně zobrazené nad mapou, propojené s popisnými informacemi, doplněno fotografiemi nebo panoramaty mobilního mapování.
Pasport v GisOnline zajistí kompletní evidenci, rychlé zjišťování informací, ale také snadnou aktualizaci dat a plánování údržby, včetně vedení historie prací.
Městům a obcím umožní:
S pasportem zeleně v GisOnline si snadno připravíte podklady pro projekty revitalizace i pro podání žádostí o dotace.
GisOnline je otevřený systém, všechna data si snadno vyexportujete jak do kancelářského, tak do GIS formátů. Na jedno kliknutí si stáhnete data pro projektanty.
Při tvorbě pasportu zeleně evidujeme zelené plochy i jednotlivé prvky v katastru vaší obce či města. Tedy například:
Při tvorbě pasportu zeleně využíváme jak data z mobilního mapování, tak z naší databáze leteckých snímků. Takto zaměřujeme přesné hranice ploch i polohy kmenů. Pro naplnění dendrologických informací spolupracujeme s renomovanými odborníky.
Pasportizace zeleně vám umožní shromáždit veškeré potřebné informace o zeleni ve vašem městě či obci. Každou informaci si snadno zobrazíte v mapě..
Protože vytváříme aktuální data - podrobné letecké ortofotomapy a panoramata mobilního mapování, informace z pasportu si snadno ověříte v obrazovém záznamu bez nutnosti se na místo vydat. Ke každému stromu, keři i ploše lze v GisOnline připojit neomezené množství fotografií, takže si snadno zdokumentujete stav zeleně v průběhu času i po revitalizačních zásazích.
GisOnline nepracuje v uzavřených modulech, takže si jednoduše zobrazíte informace z více pasportů najednou. Při práci s pasportem zeleně si snadno zobrazíte data pasportu mobiliáře, odpadkových košů, komunikací, či veřejného osvětlení. Na jediném místě si tak sestavíte úplnou dokumentaci například parku, nebo dětského hřiště.
Pokud si v pasportu zeleně doplníte termíny plánované údržby, GisOnline Vám pošle notifikační e-mail s potřebnými informacemi z pasportu a odkazem do mapy, abyste si nemuseli upomínky vést někde jinde.
Z leteckých snímků Vám připravíme podklady pro sledování zdravotního stavu vegetace, abyste mohli dendrologem sledovat vytipované stromy a předešli pádu stromů jejich včasným ošetřením, nebo odstraněním. Přečtěte si v článku, jak zobrazujeme suché stromy v takzvaných Color Infrared ortofotomapách.
Při pasportizaci využíváme náš systém pro mobilní mapování v kombinaci s našimi daty z leteckých kamer. Mobilní mapovací systém pořizuje panoramata s vysokým rozlišením, výrazně vyšším, než poskytují komerční panoramatické kamery. V těchto snímcích se dobře identifikují detaily vegetace a zároveň z panoramatických snímků mapujeme její polohu. Mnoho informací efektivně a přesně zmapujeme z leteckých snímků stereofotogrammetrickým vyhodnocením.
Mapování z panoramat provádíme přímo v GisOnline. Stejně tak si mohou informace z panoramatických snímků digitalizovat i uživatelé na obcích, tyto nástroje jsou jednoduché a intuitivní, takže nevyžadují složité zaškolování.
Výsledný pasport si pak můžete zobrazovat přímo v GisOnline. Vše tak vidíte v kontextu, i ve spojení s katastrální mapou. Nemusíte tedy porovnávat databázi s jinými mapami, případně využívat další aplikace, všechna potřebná data vám propojíme do jediného prostředí.
Aktualizaci dat pasportu si můžete dělat v GisOnline sami, nebo vašemu dendrologovi zřídíme k pasportu přístup a on aktualizaci provede snadno ze svého počítače. Vše běží ve webovém prohlížeči a nic se nemusí instalovat. Externista uvidí jen ta data, která bude k práci potřebovat. A až aktualizaci dokončíte, jedním kliknutím si vygenerujete souhrnný report.
Podívejte se na další služby, které nabízíme v pasportizaci: