Jak používat chytre-mapy.cz

Domů Novinky Jak používat chytre-mapy.cz

Projekt Chytré mapy  (www.chytre-mapy.cz) vám nyní nabízí ještě více informací o lokalitě, včetně možnosti snadno a rychle zobrazit informace o parcelách z Katastru nemovitostí, způsob využití pozemků, měření vzdáleností a ploch, panoramatické prohlížení ulic.

Rozhodli jsme se tuto ukázku funkčností v geograficky omezené lokalitě  zpřístupnit všem uživatelům zdarma. Profesionální využití chytrých map GisOnline.cz pro obce, úřady, státní správu i firmy je zpoplatněné. Máte-li zájem o profesionální využití chytrých map, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře. Ke zpoplatnění jsme museli přistoupit z důvodu přetěžování projektu a jeho plošného vytěžování některými profesionálními uživateli. Věříme, že pochopíte, že pořízení, zpracování a zpřístupnění chytrých map s sebou nese výdaje, na které je správné, aby profesionální uživatelé přispívali.

Všechny užitečné vrstvy vidíte přímo z letecké nebo topografické mapy České republiky vytvářené a aktualizované společností TopGis a nad katastrální mapou  ČÚZK. U mapových vrstev můžete nastavovat jejich průhlednost, nebo je prolínat. V jednom geoportálu a z klidu svého domova či kanceláře tak získáte dokonalý přehled o aktuální situaci v lokalitě.

Najdete zde také další užitečné informace o stavebních objektech z RUIAN, jako například způsob jejich využití, způsob vytápění, připojení ke kanalizaci nebo vodovodu, apod. Funkce pro limitované území velikosti okresu jsou na ukázku dostupné zdarma. Plošné využití chytrých map GisOnline.cz pro obce, úřady, státní správu, firmy, či investory je zpoplatněno . Provozovatel zároveň garantuje kvalitu, dostupnost a služby platícím uživatelům formou uzavření Servisní smlouvy .

Vyhledávání v katastrální mapě je nyní snadné

Zřejmě nejzajímavější funkcí Chytrých map je jednoduché vyhledání informací o parcelách přímo kliknutím na parcelu v mapě.

1)  Parcelu nejrychleji najdete pomocí vyhledávání po kliknutí na ikonku s lupou v pravém panelu . Máte přitom na výběr, zda chcete hledat na základní mapě, topografické mapě nebo ortofotomapě. Možnost přepnout podkladovou mapu najdete v levém panelu mezi ostatními vrstvami.

2)  Pro snadnější orientaci můžete v levém panelu zapnout také vrstvu Definiční body parcel .

3)  Po nalezení parcely klikněte v pravém panelu na dobře známé logo ČÚZK (Český úřad zeměměřický a katastrální). Tím se dostanete do režimu Nahlížení do katastru nemovitostí . Poté vám už zbývá jen kliknout na konkrétní parcelu  a v novém okně se otevře výpis oficiálních informací z katastru. Obdobně nyní můžete přímo v katastrální mapě jednoduše prohlížet informace k okolním parcelám bez náročného vyhledávání podle čísla parcel.

Měření vzdáleností či ploch a další funkce

Mezi další chytré funkce patří možnost měřit vzdálenosti a plochy  přímo na mapě. Tuto možnost aktivujete po kliknutí na tlačítko s pravítkem a tužkou v pravém panelu . Následně můžete získat souřadnice libovolného bodu v mapě nebo měřit délku linií či ploch, což je dobře využitelné pro měření plochy pozemků mimo současné rozdělení na parcely.

Ikonkou se symbolem oka  pak zobrazíte na mapě body, ze kterých můžete prohlížet panoramatické záběry zvolené oblasti (street view). Stačí na takový bod kliknout v mapě. Po ukončení prohlížení se navrátíte do levého panelu kliknutím vlevo nahoře na hamburger menu a volbou „Strom vrstev“.

V levém panelu máte k dispozici další zajímavé vrstvy, jako například věcná břemena  a informace o stavebních objektech  – způsob využití, způsob vytápění, připojení ke kanalizace nebo vodovodu apod.

Chytré mapy jsou řešením prezentujícím základní vzhled a možnosti mapové aplikace GisOnline.cz. Věříme, že tak komplexní geoportál vám dobře poslouží již v této základní verzi.

V případě zájmu o projekt kombinující mapové podklady s různými datovými vrstvami, analýzami, či jinými autorskými mapovými podklady TopGis se na nás neváhejte obrátit. Ukázkový projekt GisOnline.cz pro využití obcí Hodonice najdete ZDE.

Profesionální řešení GisOnline.cz přináší více funkcí

Pomocí Chytré mapy.cz  zobrazíte nad mapami TopGis zdarma jen veřejně dostupné vrstvy.

Pokud se rozhodnete využívat GisOnline.cz  s placenou službou katastru nemovitostí, získáte možnosti vyhledávání v lokalitě podle jednotlivých vlastníků , podle velikosti parcel , čísel jednotlivých parcel  či listů vlastnictví . Jedna prohlídka lokality přes chytré mapy vám dodá více informací než osobní návštěva.

Profesionální verze služby umožňuje uživateli v projektu zabezpečeném uživatelským jménem a heslem vytvářet a editovat vlastní vrstvy – můžete je nahrávat, ale i exportovat v hlavních mapových formátech, můžete samozřejmě k jednotlivým parcelám připojovat své vlastní poznámky či kreslit nad mapou.

Výpis seznamu parcel ve vyhledaném listu vlastnictví podle čísla. Obsah výpisu je smyšlený.

Potřebujete-li evidovat či spravovat své majetky, spojuje profesionální verze GisOnline.cz výhodně mapové podklady s možností vedení databáze.

Detailu listu vlastnictví-vlastníci, nemovitosti, jiná práva, omezení vlastnického práva. Obsah výpisu je smyšlený.

Potřebujete jednoduše prohlížetkatastrální mapy? Chcete nyní zdarma využít chytré hledání v katastru nemovitostí celé České republiky nad nejlepším mapovým podkladem a s veškerými infomacemi z RUIAN? Stačí kliknout nalogoníže a hned máte přehled o nemovitostech v mapových souvislostech.

Naše profesionální řešení s aktualizovanými mapovými podklady celé České republiky již využívají stovky klientů. Máte-li i vy zájem využít profesionální řešení  GisOnline.cz  pasportizaci majetku   vyhledávání v katastru nemovitostí , neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře.

KONTAKTUJTE NÁS

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů dle platných zákonů.

Pošlete zprávu pomocí kontaktního formuláře nebo se na nás obraťte prostřednictvím následujících kontaktů.
Adresa: TopGis, s.r.o., Svatopetrská 35/7, 617 00 Brno
Telefon: +420 511 154 511
Email: obchod@topgis.cz
Web: https://www.topgis.cz