Internet věcí je systém propojení různých zařízení, která jsou schopna mezi sebou vyměňovat a sdílet data. Umožňují tak například minimalizovat bezpečnostní riziko, snižovat náklady, a naopak zvyšovat životní úroveň. Jde o téma, které rezonuje ve spojení s pojmy Smart City a Smart Home, tedy koncepty, které využívají digitální a komunikační technologie ke zvýšení kvality života v domácnostech i celých městech.


 

1/ Měření hluku

Senzory TopGis měří hladinu hluku v pětiminutových intervalech a poskytují data, která vypovídají o hlukové situaci ve vybrané lokalitě. Senzory lze umístit na jedno místo dlouhodobě a nebo přemisťovat podle aktuálních potřeb monitoringu. Jde o jednoduché a levné řešení sledování hluku v exponovaných lokalitách, vhodné například pro obce a města.

 

 


2/ Průjezdy vozidel

Senzory na sčítání automobilů TopGis jsou umístěny přímo v tělese komunikace. Umí dle délky vozidla určit, zda projíždí osobní či nákladní automobil, podávají informace o počtu průjezdů v dané lokalitě a měří rychlost projíždějících vozidel. Velmi snadno tak získáte aktuální statistiky zatížení určitého úseku komunikace.

 

 


3/ Parkování

Senzory TopGis mapují vytíženost parkovacích míst. Jsou umístěny přímo v místě parkování. Měří nejen obsazenost daného parkovacího místa, ale také dobu, po kterou bylo obsazeno.

 

 


 

CHCI VĚDĚT VÍCE

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů dle platných zákonů.